Futsal club

Baník Ostrava

futsalový club nejen pro profesionály

CZE "U-21" svůj cíl splnila, Baník došel až do finále

O minulém víkendu proběhl v ostravském sportovním centru na Dubině další ročník Ostrava Cupu. Turnaje se zúčastnili juniorské reprezentační výběry Francie, Slovenska a Česka, které doplnily regionální Jakubčovice a pořádající Baník Ostrava. Oba severomoravské kluby se spolu sešly v jedné skupině společně s českou jedenadvacítkou. Ve druhé skupině se sešly týmy Francie a Česka do 19 let a slovenská jedenadvacítka.

Ve skupině „A“ se utkali Jakubčovice s Baníkem a českým týmem U-21, ve skupině „B“ pak U-19 Francie a Česka společně se slovenskou jedenadvacítkou. Obě skupiny ovládly reprezentační výběry do jedenadvaceti let. Česká U 21 si nejprve poradila s Jakubčovicemi 3:0 a po té přehrála také ostravský Baník 3:1. Ve druhé skupině si Slováci vydřeli dvě těsná vítězství, a to nad mladými Francouzi 2:1 a Čechy 1:0.

Nedělní program začal semifinálovými boji. V prvním semifinále byli poměrně suverénní Češi, kteří si poradili s mladými Francouzi v poměru 4:0. Ve druhém semifinále se hrála vyrovnaná partie s mnoha šancemi na obou stranách. Baníkovce mnohokrát skvělými zákroky podržel brankář Myška a tak nakonec rozhodla jediná trefa Kotrly a Baník byl ve finále. V utkání o 5.místo přestřílela česká U-19 Jakubčovice 5:4 a v utkání o 3.místo rozhodoval až penaltový rozstřel. V normální hrací době skončilo utkání 2:2. O držiteli bronzu rozhodla 5. Série pokutových kopů a konkrétně Francouz Danssoko, který zajistil Francii třetí místo.

Ve finále se střetli čeští reprezentanti do 21 let a Baník Ostrava. Finále začal lépe Baník, který šel do vedení po přesné trefě Valy. Ten samý hráč se pak stal nešťastníkem, když nechtě zahrál rukou v pokutovém území a kopala se penalta. Češi srovnali a vyrovnaný zápas se hrál v podstatě až do konce. Šťastnější byli nakonec mladí Češi, kteří po dvou chybách v rozehrávce Baníku utekli na 3:1 po dvou trefách Zdržálka. Baník v závěru ještě korigoval při power-play Lazarem na 3:2, ale reprezentanti už těsný náskok uhájili a z Ostravy vezou celkový triumf.

Výsledky turnaje:

Skupiny:

CZE "21" - Jakubčovice 3:0
Ferenc Neumann, Mažári

SVK "21" - CZE "19" 1:0
Baláž

Jakubčovice - FC Baník 1:3
Molnár - Frebort, Vala, Slavík

FRA "19" - SVK "21" 1:2
Brioua - Rohal, Válek

CZE "21" - FC Baník 3:1
Kubát, Ferenc, Drozd D. - Frebort

CZE "19" - FRA "19" 0:2
Bovesse, Briuoa

Utkání o umístění:

Semifinále:

CZE "21" - FRA "19" 4:0
Křemen2, Zdržálek, Drozd D.

SVK "21" - FC Baník Ostrava 0:1
Kotrla K.

Utkání o 5.místo:

CZE U-19 – Jakubčovice 5:4

Utkání o 3.místo:

Francie U-19 – SVK U-213:2pp

Bovesse, Briuoa - Štrbák, Rohal
rozhodující penalta - Danssoko

Finále:

CZE U-21 – Baník Ostrava 3:2

Zdržálek 2, Drozd D. – Vala, Lazar

NOVINKY

23. 10. 2017 - Články 2015/16

Celý článek